Trihholoogiast

Tavaliselt kui inimesed kuulevad sõna trihholoog või trihholoogia tekitab see neis palju küsimusi. Püüan siin natuke selgust tuua, et mis see on.

Mis on trihholoogia?

Trihholoogia tuleneb kreeka keelesest sõnast ja tähendab juukseteadust. Itaalias arendatud trihholoogiline teadusharu keskendub peanaha ja juuste probleemide uurimisele, keskendudes kõigele, mis on seotud juuste bioloogiaga (sünd, kasv, areng, muutused). Eesmärk on leida peanahal tasakaal ja seda hoida õigete vahenditega.

Juuste tervis algab peanahast!

Mida teeb trihholoog?

Peanahka testib alati selleks vastava koolituse saanud trihholoog. Trihholoogiliste ravimeetmetega keskendutakse teatud peanaha probleemidele, mida tuvastatakse mikrokaameraga (mille pilti on võimalik näha ka kliendil). Mikrokaamera 50-200 ja isegi 400 kordse suurendusega analüüsitakse peanaha ja juuste seisukorda.

Samuti teeb trihholoog hooldusi, milleks praegu on erinevad ravihooldused, juuksehooldused, vaakum-lümfimassaaž, osooniteraapia, mesoteraapia.

Kes vajavad trihholoogi abi?

Esmajoones ootame inimesi :

  • kelle juuksed on halvas seisus (ei läigi ja on haprad)
  • erinevate peanaha probleemidega: liigne rasu, kõõm, peanaha sügelus, juuste välja langemine, kiilasus.
  • tõsisete peanaha probleemidega: psoriaas, seboroiline dermatiit.

(Kõiki neid probleeme ei saa täielikult välja ravida, kuid nende probleemidega tegeledes ja õigeid tooteid kasutades võib leevendada sümptomeid.)

Trihholoogi juurde võivad tulla ka tavainimesed, kes soovivad näha,  kas nende peanahk on korras ja kas nende poolt kasutatavad tooted pesevad pea ka tegelikult puhtaks.

Tule peanahauuringule!

Peanahauuringuid teen Juuksetervisekeskuses, mis asub Tallinnas aadressil Madara 29. Juuksetervisekeskuse trihholooge on ka mujal Eestis, selle kohta rohkem infot juba siit.