Kas kevade saabumisega langevad ka juuksed välja?

Ka meie heitliku meelega ilm on toomas Eesimaa pinnale kevedet, tuues enda kaasa mõnusalt sooja päikest. Kevad ise on väga tore ja kaunis aeg, kõik õitseb ja hakkab tärkama – see on ilu ja armastuse aeg. Samas meie kehad on kurnatud pimedast, külmast ja vitamiinivaesest talvest, mis teeb meid uimaseks ja tekitab kehas puudujääke.

Paljudel inimestel on probleeme juuste väljalangemisega kevadel ja sügisel, seda nimetatakse hooajaliseks väljalangemiseks. Mõnedel inimestel on see peaaegu märkamatu, teistel võib juuste kadu olla 2-4 korda suurem kui muudel aastaaegadel. Mida teha, et seda olukorda vältida ja ennetada? Ja kust ma üldse tean, et väljalangemine on mööduv ja mitte jääv?

Reeglina ajutine juustekadu paraneb iseenesest ning mainimisväärset ravi ei vaja. Kestvus on sellel mitte rohkem kui 4-6 nädalat, kuid enamasti on see piisav aeg, et panna muretsema.

Kõigepealt peaksid sa leidma, kas sul on väljalangemine lihtsalt suurenenud või ületab see juba normi piiri. Tavapärane väljalangemine on 100 – 130 juuksekarva päevas ning samapalju juukseid hakkab ka kasvama. Mõnedel inimestel langeb talvel ja suvel vähem juukseid, kuid kevadel ja sügisel see number suureneb, aga ei ületa normaalsuse piiri. Siis ei tasu ka veel muretsema hakata. Et täpsemalt aru saada väljalangevate karvade hulk, on kõige parem teha ümbriku testi. Kuidas seda teha, leiad siit – > http://juuksehooldus.com/kas-mul-on-juuste-valjalangemine/

Kui väljalangemine ei peatu, konsulteeri kindlasti trihholoogiga, et välja selgitada, miks see ei ole peatunud.

Miks kevadel aga langeb rohkem juukseid?päike

Kevadel on juuste väljalangemise peamisteks süüalusteks vähene päike ja vitamiinide puudus.

Eksperimentaalsed uuringud on näidanud, et vähemalt minimaalne kokkupuude päevavalgusega võib ennetada hooajalist väljalangemist. Vähese valguse tõttu toodab keha vähem melatoniini, mõjutades sellega hormoone ja nende retseptoreid peanahas. Retseptorid mängivad aga olulist rolli juuste väljalangemisel. Seetõttu on vitamiin D sünteesi puudumine peamisi põhjusi, miks juuksed hakkavad väljalangema. Päikesevalguse puudus võib tekitada lausa ka juuste väljalangemist salkudena.

Uuringud põhjamaades on näidanud, et ligi 73% inimestel on organismis liiga vähe D-vitamiini. See omakorda tekitab kaltsiumipuuduse, sest kaltsiumi imendumiseks on organismil vaja D-vitamiini ja kui seda napib, ei ole kaltsiumi tarvitamisest peaaegu, et üldse kasu.

Kuidas aga kõige selle vastu võidelda sellest juba järgmises postituses.

Üks kommentaar

 1. most fun class in legion
  25. mai 2019 kell 23:48 | Vasta

  My developer is trying to persuade me to move to .net from PHP.
  I have always disliked the idea because of the expenses. But he’s tryiong none the less.
  I’ve been using Movable-type on various websites for about a year and am nervous about switching to another platform.
  I have heard great things about blogengine.net.
  Is there a way I can import all my wordpress content into it?
  Any help would be greatly appreciated!

Lisa kommentaar